Pages

Friday, March 1, 2013

February at the Beach House...

Some of you may already realized that I started to write a new blog since December 2012...In order to improve my photography I am taking tons and tons of pictures everyday...Some are awful, some are OK, but I keep trying and my blogs and sharing them with you giving me a big incentive to do much much better...

So as of December I decided to start for another blog just to post photos from inside the house, our small DIY projects and home improvements...Turquoise Diaries will be more focused on outside activities..Like Turquoise Diaries its both in English and in Turkish....Meaning of the new blog is ''house at the beach'' So pls check how life went at the beach house during February at 

Kimilerinizin fark ettiği gibi Aralık ayından beri yeni bir blog oluşturdum..Fotoğraf becerilerimi ilerletmek için deyim yerindeyse her gün tonlarca fotoğraf çekiyorum..Kimileri berbat çıkıyor, kimileri de idare ediyor işte...Ancak çektiğim fotoğrafları bloglarımda sizlerle paylaşmak bana çok çok daha iyisini yapmak için inanılmaz bir itici güç oluyor, sürekli çabalıyıp duruyorum..

İşte Aralık ayından beri bu yeni bloğa evdeki hayatımızdan, küçük DIY projelerimizden fotoğraflar ve yazılar koymaya çalışıyorum.. Bundan sonra Turquoise Diaries'de daha çok dışarıdaki aktivitelerimizden fotoğraflar bulacaksınız ve yine Turquoise Diaries gibi yeni bloğuma da hem İngilizce hem de Türkçe yazıyorum.. Şubat ayında sahildeki evde hayat nasıl geçti bir göz atmak isterseniz, sizleri buraya bekliyorum...7 comments:

 1. Love BOTH your blogs! :) Your photograpy is gorgeous, and it perfectly conveys your taste for beautiful things in life!
  Wishing you a beautiful March! :)

  ReplyDelete
 2. I can't imagine you ever taking a bad photo - all the ones we see are magnificent.

  ReplyDelete
 3. Ah that's great... I'll hope over to your new blog right now! Link isn't working though.

  ReplyDelete
 4. I think you are an interior decorator at heart.

  ReplyDelete
 5. H I just found your lovely blog, you take some amazing photos.

  ReplyDelete
 6. Bloğuma üye olmanızla tanıdım sizi. O zamandan beri merakla takip ediyorum . Fotoğraflar müthiş. Renkler ne güzel. Gezi postlarınıza bayıldım. O kadar çok şey not ettim ki. Emeğinize sağlık.Sevgiler.
  Sizin fotoğraflarınızı gördükten sonra ben hiç fotoğraf koymasam mı diye düşünmeye başladım.

  ReplyDelete
 7. Absolutely lovely photos! Do you collect sea glass on your beach?AriadnefromGreece.

  ReplyDelete

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin